تبلیغات
برترین وبلاگ سرگرمی, عکس و دانلود Darkwood - جدایی نادر از سیمین برنده برترین فیلم خارجی زبان Golden Globe 2012فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی در شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم خارجیزبان را دریافت کرد.مراسم این دوره جوایز گلدن گلوب یکشنبه شب (دوشنبه صبح به وقت ایران) در هتل بورلی هیلز برگزار شد.
«جدایی نادر از سیمین» که به نمایندگی از ایران در اسکار 84 حضور دارد در بخش گلدن گلوب فیلم خارجیزبان پیروز شد. برای اولین بار است فیلمی از سینمای ایران این جایزه را دریافت میکند.
فیلم آمریکایی و بوسنیاییزبان «در سرزمین خون و عسل» به کارگردانی آنجلینا جولی، «گلهای جنگ» ژانگ ییمو از چین، «پسری با دوچرخه» ساخته ژان پییر و لوک داردن از بلژیک و فیلم اسپانیایی «پوستی که در آن زندگی میکنم» به کارگردانی پدرو آلمودوار رقبای «جدایی نادر از سیمین» در بخش بهترین فیلم خارجیزبان بودند.
در دیگر بخشها کریستوفر پلامر برای «تازهکارها» جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را برد و میشل ویلیامز برای «هفته من با مریلین» بهترین بازیگر زن موزیکال یا کمدی شد. وودی آلن نیز برای «نیمهشب در پاریس» جایزه بهترین فیلمنامه را گرفت.
لودوویک بورس برای «هنرمند» جایزه بهترین موسیقی را دریافت کرد و مدونا برای ترانه «شاهکار» از فیلم «دبلیو. ای.» برنده جایزه گلدن گلوب بهترین ترانه شد. جایزه بهترین بهترین فیلم انیمیشن به «ماجراهای تن تن» استیون اسپیلبرگ رسید.
جوایز گلدن گلوب را انجمن مطبوعات خارجی هالیوود اعطاء میکند. گلدن گلوب پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی در آمریکاست.
مراسم شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب همچنان در حال برگزاری است و اخبار تکمیلی درباره دیگر برندگان متعاقبا ارسال میشود.


برچسب ها: جدایی نادر از سیمین ، a separation ، نادر ، سیمین ، اصغر فرهادی ، Golden Globe 2012 ، گلدن گلوبال ، بهترین فیلم ، بهترین فیلم ایرانی ،

توپ گیمز

Auto Forwarding .......